Menu

Princova cesta

27. 5. 2021

Když při jedné ze svých procházek po pobřeží objeví mladý opičák Tom bezvládného a zraněného starce, netuší, jak velké tajemství před ním leží. Prošedivělý muž je princem, který pochází z neznámého kontinentu.

Mezi ním a mladíkem se začne odvíjet překvapivé přátelství. V Tomově světě, z něhož se vytratila radost, nadšení i smysl pro dobrodružství působí pošetilý starý princ jako zjevení, které ale ne všichni vítají s nadšením. Dva přátele čeká magická cesta za poznáním, která vede skrze podivuhodné velkoměsto až do neprobádaných hlubin lesa. Film Jeana-François Laguionie a Xaviera Picarda je okouzlující poklonou imaginaci a ódou na přátelství nespoutané konvencemi.

V kinech a online

Původní název
Le Voyage du prince
Rok výroby
2019
Režie
Jean-François Laguionie, Xavier Picard
Země
Francie, Lucembursko
Scénář
Jean-François Laguionie, Anik Le Ray
Jazyk
český dabing; francouzsky s českými titulky
Kamera
Luis Armando Arteaga
Nosiče
DCP, MP4
Střih
Patrick Ducruet
Přístupnost
přístupné
Hudba
Christophe Heral
Stopáž
77 min.
Žánr
animovaný
Premiéra
27.5.2021

Režie

Jean-François Laguionie (1939) je významnou osobností francouzské animátorské školy. Spolupracoval mj. s Michelem Ocelotem. V 80. letech založil studio animace La Fabrique a natočil kritiky vstřícně přijatý celovečerní debut Gwen, neboli Kniha písku (1985).  Svůj druhý film Příběh opičáka zasazený do mytického opičího království, natočil až v roce 1999, od té doby nicméně režíroval další čtyři snímky. Ten poslední, Princova cesta, pod nímž je podepsaný s mladším kolegou Xavierem Picardem (1962), volně navazuje na Příběh opičáka. Laguionie má na kontě řadu cen včetně Zlaté palmy za krátkometrážní snímek La Traversée de l'Atlantique à la rame (1978) nebo nominace na Evropskou filmovou cenu za film Louisa na pobřeží (2017).

Režisér a producent animovaných filmů Xavier Picard (1962) má za sebou několik celovečerních filmů i TV seriálů, které napsal, režíroval nebo produkoval. K nejznámějším patří film Mumínci na Riviéře (2014), který spolurežírovala Finka Hanna Hemilä. Dále natočil například seriál Podivná rodinka (La famille Ouf, 2005) nebo Král Artuš a rytíři spravedlnosti (1992).

Ke stažení