Menu

Disco

17. 6. 2021

Famózní Josefine Frida, hvězda teenage seriálu SKAM, září v hlavní roli norského dramatu DISCO o dívce, která hledá sama sebe mezi freestyle tanci a neonovou církví pro mladé.

Na povrchu se všechno zdá být perfektní. Mirjam je devatenáctiletá teenagerka, která jde příkladem, ať už jako mistryně světa v disco freestyle tancích nebo jako chlouba moderně působícího evangelického hnutí Friheten. Pod ideální maskou ale prožívá Mirjam duchovní i fyzickou úzkost, kterou ji působí dospívání, problémy v rodině a tlak okolí. Praskliny se rychle šíří. Mirjam zkouší všechno, rozhovory s příbuznými, motivační nahrávky charismatických kazatelů, tvrdší trénink… Zoufalství zavede dospívající dívku do náruče nové kongregace, která pod konzervativním zevnějškem maskuje temné kultické jádro. Disco je netradiční film o dospívání, přijetí sebe sama, fanatismu a bizarních formách spirituality v éře sociálních sítí. V hlavní roli září ve svém filmovém debutu hvězda oblíbeného teenagerského seriálu SKAM Josefine Frida.

V kinech a online

Původní název
Disco
Rok výroby
2019
Režie
Jorunn Myklebust Syversen
Země
Norsko
Scénář
Jorunn Myklebust Syversen
Jazyk
norsky s českými titulky
Kamera
Marius Matzow Gulbrandsen
Nosiče
DCP, MP4
Střih
Frida Eggum Michaelsen, Mina Nybakke
Přístupnost
od 12 let
Hudba
Thomas Helland
Stopáž
94 min.
Hrají
Josefine Frida (SKAM series), Kjærsti Odden Skjeldal, Nicolai Cleve Broch
Žánr
drama
Premiéra
17/6/2021

Režie

Jorunn Myklebust Syversen (1978) tvoří filmy, videoart a fotografie. V roce 2005 vystudovala National Academy of Art and Design v Bergenu a její díla byla k vidění na nesčetných festivalech, projekcích a výstavách. Na poli hraného filmu debutovala roku 2017 snímkem The Tree Feller (Hoggeren) s Andersem Baasmem Christiansenem v hlavní roli. DISCO je její druhý hraný film.

„Překvapivé a znepokojivé.“
The Hollywood Reporter
„Disco dělá přesně to, co by dobré drama (nebo horor) dělat měl. Skrze soucit s hlavní postavou umožňuje divákovi zhodnotit svůj vlastní systém hodnot.“
Screen Anarchy
„Frida si celý film ukradla pro sebe a táhne ho od začátku do konce.“
The Simple Cinephile

Ke stažení