Menu

BRUTÁLNÍ VEDRO

31. 8. 2023

Horké léto v neznámém městě na konci světa.

Ve světě ohroženém slunečním úlomkem letícím k Zemi uvízne osmnáctiletý chlapec cestou na chalupu v neznámém městě. Série bizarních dobrodružství ho donutí postavit se svým největším strachům – smíření se s realitou vykloubeného světa, se sebou samým a se svým otcem.

V kinech a online

Rok výroby
2023
Režie
Albert Hospodářský
Země
Česká republika / Slovenská republika
Scénář
Albert Hospodářský
Zvuk
Václav Kopelec
Produkce
Ondřej Lukeš, Lukáš Kokeš (nutprodukce)
Koprodukce
Punkchart Films
Jazyk
česky
Kamera
Tomáš Uhlík
Nosiče
DCP, MP4
Střih
Ondřej Nuslauer
Přístupnost
od 12 let
Hudba
Jan Tomáš
Stopáž
75 min
Hrají
Vincent Hospodářský, Zdeňka Petrová, Milan Mikulčík, Václav Kopelec, Ivana Uhlířová, Tereza Dočkalová, Marta Bačíková, Anežka Kalivodová, Marta Vítů, Petr Motl
Žánr
drama
Premiéra
31. 8. 2023

Režie

Albert Hospodářský vystudoval Střední průmyslovou školu sdělovací techniky - obor filmová a televizní tvorba a rok po maturitě byl přijat na FAMU - na katedru dokumentární tvorby. V průběhu studia se začal věnovat nejen dokumentárním, ale i hraným žánrům. Jeden z nich, Nekyia: vnitřní portrét básníka Hradeckého byl zařazen do hlavní soutěže MFDF v Jihlavě. Nekyia je výsledkem svébytného pokusu o propojení metody hraného a poetického dokumentárního filmu.

Dalším krokem na cestě hledání vlastního originálního autorského jazyka je právě celovečerní film Brutální vedro, jehož scénář byl podpořen Filmovou Nadací. Albert je autorem několika dalších scénářů k hraným krátkometrážním i celovečerním filmům –⁠ scénář celovečerního filmu Hosté na zemi je podpořen Jihomoravským filmovým fondem.

Ocenění

  • MFF KV - Proxima - Zvláštní uznání poroty
  • Festival Finále Plzeň - Zlatý ledňáček - hlavní cena v kategorii celovečerních filmů