Menu

Ve jménu cti

13. 6. 2024

Čest je jen jedna.

Paříž, 1887. Duel je oficiálně zakázanou, ale stále běžnou praxí rozhodování sporů a hájení cti. Tedy, pokud jste muž… Podle Marie-Rose Astié de Valsayre by to tak ale nemělo zůstat. Odvážná a inteligentní žena se rozhodne, že půjde příkladem a postaví se aroganci a nadřazenosti mužů se zbraní v ruce. Vyhledá proto pomoc nepřístupného a tvrdého šermířského mistra Clémenta Lacaze, který právě v nerovném souboji ztratil mladého synovce. Zprvu nepředstavitelné spojenectví se pro obě rozdílné postavy stane nečekanou výzvou, ve které se protínají záležitosti cti i srdce. Skutečnými událostmi inspirovaný snímek Vincenta Pereze je jiskřivým spojením historického dramatu a dobrodružného filmu ze staré školy.

V kinech a online

Původní název
Une affaire d'honneur
Rok výroby
2023
Režie
Vincent Perez
Země
Francie
Scénář
Karine Silla Perez, Vincent Perez
Zvuk
Lucien Balibar
Produkce
Sidonie Dumas
Jazyk
francouzština
Kamera
Lucie Baudinaud
Nosiče
DCP, MP4
Střih
Sylvie Lager
Přístupnost
od 12 let
Stopáž
101 min
Hrají
Roschdy Zem, Doria Tillier, Vincent Perez, Guillaume Gallienne, Damien Bonnard
Žánr
drama
Premiéra
13. 6. 2024

Režie

Vincent Perez je švýcarský herec a režisér. Jako herec má za sebou desítky rolí, k nejznámějším patří snímky Cyrano z Bergeracu (1990), Královna Margot (1994), Hrbáč (1997), Čas znovu nalezený (1999), U brány věčnosti (2018) nebo Žaluji (2019). Celkem třikrát byl nominován na francouzskou filmovou cenu César.

Od 90. let se věnuje také režii, jeho dva krátkometrážní filmy filmy L'échange a Rien à dire byly nominovány na Zlatou palmu v Cannes. Jeho celovečerní film Jeder stirbt für sich allein (2016), natočený v německo-francouzsko-britské koprodukci, byl nominován na Zlatého medvěda na Berlinale. Ve jménu cti je jeho čtvrtý celovečerní film.

Ocenění

  • Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2023 - Divácká cena deníku Právo