Menu

Sperminátoři

9. 6. 2021

Ženy, které nechtějí projít zkušeností sterilní reprodukční medicíny a muži, kteří jim v naplnění jejich touhy pomáhají, se potkávají v dokumentu Evy Tomanové.

Kdo jsou tzv. sperminátoři, tedy muži, kteří nabízejí svůj genetický materiál? Co je motivuje k této činnosti, která je některými vnímána jako dobročinnost, jinými jako perverze? Co pudí ženy vyhledávat jejich služby? A jak vůbec tento podivný trh s budoucností a nadějí vypadá? Chystaný film nahlíží hluboko do soukromí několika aktérů a zkoumá jejich motivace i skryté touhy.

V kinech a online

Původní název
Sperminátoři
Režie
Eva Tomanová
Země
ČR
Produkce
Artcam Films
Kamera
Petr Koblovský, Ferdinand Mazurek

Režie

Novinářka, scénáristka a režisérka Eva Tomanová absolvovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Od roku 1999 působila jako reportérka a později i jako režisérka v TV Nova, kde natočila více než 150 reportáží zejména pro pořad Na vlastní oči. Krátce byla šéfredaktorkou publicistiky v TV Barrandov. Poté se začala věnovat autorské tvorbě. Natočila sérii dokumentů z cyklu České milování a GEN pro Febio a režírovala i řadu dokumentů a televizních pořadů pro Českou televizi. Debutovala celovečerním dokumentem Stále spolu (2014), který měl premiéru na prestižní mezinárodní přehlídce dokumentárních filmů IDFA v Amsterodamu, kde získal nominaci na nejlepší film. Film Stále spolu byl vybrán na více než 70 dalších mezinárodních filmových festivalů. Poslední celovečerní film Začít znovu (2019) získal cenu poroty na festivalu Jeden svět, a další cenu na festivalu v Polsku.