Menu

NAŠE POSLEDNÍ TANGO

1. 12. 2016

Naše poslední tango je v první řadě příběh o lásce. O lásce dvou nejslavnějších tanečníků tanga v dějinách. A také o jejich společné lásce k tomuto vášnivému tanci.

María Nieves Regová (80) a Juan Carlos Copes (83) se potkali, když jim bylo 14 a 17 let, a taneční pár tvořili téměř půl století. Za tu dobu se střídavě milovali i nenáviděli a prošli si i několika bolestivými rozchody, vždy se však k sobě nakonec vrátili. Žádný jiný muž totiž netančil tak jako Juan a žádná jiná žena se v tanci nemohla rovnat Maríi! Nakonec však Juan Maríi opustil definitivně: odešel s partnerkou o 20 let mladší a pořídil si s ní dvě děti. Nyní, na sklonku života, se Juan i María rozhodli o svou lásku, nenávist i vášeň podělit. Ve filmu Naše poslední tango vyprávějí svůj příběh skupince mladých choreografů a tanečníků tanga z Buenos Aires, kteří ty nejkrásnější, nejdojemnější i nejdramatičtější chvíle jejich života převádějí do neuvěřitelných tanečních choreografií. Nádherně natočené taneční variace na plátně doplňují zajímavé rozhovory i dokumentární ukázky ze zákulisí natáčení: výsledkem je nezapomenutelná cesta do nitra tanga.

V kinech a online

Rok výroby
2015
Režie
German Kral
Země
Argentina, Německo
Scénář
German Kral
Jazyk
španělsky s českými titulky
Kamera
Jo Heim, Félix Monti
Nosiče
DCP, blu-ray
Střih
Ulrike Tortora
Přístupnost
přístupný
Hudba
Gerd Baumann, Luis Borda, Sexteto Mayor
Stopáž
85 min.
Hrají
Juan Carlos Copes, María Nieves Rego ad.
Premiéra
1/12/2016
Monopol
9/06/2024

Režie

German Kral se narodil v roce 1968 v Buenos Aires a v roce 1991 se přestěhoval do Německa, kde se zapsal na Mnichovskou filmovou školu. Má syna a svůj čas dělí mezi Buenos Aires a Mnichov. Mezi lety 1993 a 1996 spolupracoval s Wimem Wendersem na celovečerním filmu A Trick of the Light (Světelné efekty). Film Images of the Absence (Obrázky z nepřítomnosti), který Kral natočil jako diplomovou práci, se dostal do užší nominace na německou Cenu Adolfa Grimmea a na Festivalu dokumentárních filmů v japonské Yamagatě získal první cenu. Kromě toho získal cenu Young Bavarian Documentary Film Award pro mladé dokumentaristy v Bavorsku. Jeho film Música Cubana z roku 2004 (z produkce Wima Wenderse) měl mezinárodní premiéru na Filmovém festivalu v Benátkách a jeho kopie se prodaly do celého světa. Film The Last Applause (Poslední potlesk) z roku 2008, natočený v německé, argentinské a japonské koprodukci, získal cenu FFF Talent Award na festivalu DOK.FEST v Mnichově a cenu Starter Film Prize tamtéž.

Ke stažení