Menu

MARGUERITE

24. 9. 2015

Výpravné kostýmní drama o vášni, která je postavena na jedné velké lži, natočil uznávaný francouzský režisér Xavier Giannoli.

Paříž dvacátých let. Marguerite Dumont je zámožná žena, milovnice hudby a opery. Už celé roky pravidelně zpívá pro své hosty. Jenže Marguerite zpívá zoufale falešně a nikdo jí nikdy neřekl pravdu.Její manžel a blízcí ji nechávali žít v iluzích. Vše se zkomplikuje, když si vezme do hlavy, že zazpívá před skutečným publikem, v Opeře. Příběh je volně inspirován osudy Američanky Florence Foster Jenkins, operní zpěvačky známé jako „královna kraválu“, která se ve 40. letech minulého století proslavila svým příšerným hlasem. V hlavní roli Marguerite exceluje Catherine Frot, která se naposledy objevila například ve snímku Z prezidentské kuchyně (Les Saveurs du palais, 2012) o přátelství prezidenta Francoise Mitterranda a jeho kuchařky. Dobové drama vzniklo za české koprodukční účasti a z velké části se natáčelo v českých lokacích, mimo jiné v prostorách Divadla na Vinohradech.

V kinech a online

Rok výroby
2015
Režie
Xavier Giannoli
Země
Francie, Česká republika, Belgie
Scénář
Xavier Giannoli
Jazyk
francouzsky s českými titulky
Kamera
Glynn Speeckaert – SBC
Nosiče
DCP, blu-ray
Střih
Cyril Nakache
Přístupnost
přístupný
Hudba
Ronan Maillard, François Musy
Stopáž
127 min.
Hrají
Catherine Frot, Georges Dumont, André Marcon, Michel Fau Atos, Christa Théret
Premiéra
24/9/2015
Monopol
24/9/2025

Režie

Marguerite je šestým filmem Xaviera Giannoliho a jeho druhý film, který byl vybrán do hlavní soutěže na festivalu v Benátkách. Poprvé to bylo v roce 2012 s filmem Superstar. Giannoli se také dvakrát účastnil soutěže na festivalu v Cannes: v roce 2006 s filmem Píseň pro tebe (Quand j'étais chanteur) a v roce 2009 s filmem Na počátku (À L'origine).