Menu

JÁ, MARIA CALLAS

25. 10. 2018

Poprvé, čtyřicet let po své smrti, vypráví nejslavnější operní pěvkyně všech dob Maria Callas svůj příběh – a to vlastními slovy.

Výjimečný dokument o řecko-americké operní ikoně je důmyslně složen z dosud neznámých archivních záběrů, nezveřejněných fotografií a nahrávek, osobní korespondence i vzácných zákulisních scén. Skrze ně snímek Toma Volfa odhaluje podstatu výjimečné ženy, která se ze skromných začátků v New Yorku stala zbožňovanou mezinárodní superstar. Nechybí ani intimní vhled do jejích obav, strachů a depresí: Callasovou tu slyšíme mluvit o umění, rodině, ale i milostné zradě. Ve filmu uvidíte mimo jiné záběry s osobnostmi jako jsou Aristoteles Onassis, Marilyn Monroe, Alain Delon, Yves Saint-Laurent, John F. Kennedy, Luchino Visconti, Winston Churchill, Grace Kelly a Liz Taylor.

Původní název
Maria by Callas
Rok výroby
2017
Režie
Tom Volf
Země
Francie
Scénář
Tom Volf
Jazyk
francouzsky, anglicky s českými titulky
Nosiče
DCP, blu-ray
Střih
Janice Jones
Přístupnost
přístupný
Stopáž
113 min.
Hrají
Fanny Ardant, Maria Callas, Aristotle Onassis, Vittorio De Sica, Pier Paolo Pasolini, Omar Sharif
Premiéra
25/10/2018
Monopol
23/11/2022
„Ryzí hold Marii Callas jakožto geniální umělkyni, která se cele oddala svému publiku.“
Variety
„Nezpochybnitelnou kvalitou Volfova filmu je jak jeho zjevná láska a oddanost Callasové, tak i autorovo nutkání zkompletovat veškerý relevantní materiál, který hovoří o její velikosti a životním příběhu.“
The Hollywood Reporter
„Pro milovníky opery naprostá nutnost.“
NOW Toronto

Ke stažení