Menu

FALEŠNĚ

14. 11. 2019

Investiční bankéř Markus založil svoji úspěšnou kariéru na bezohlednosti. Machinace nakonec finančního žraloka dostanou za mříže. Osud na sebe vezme podobu vězeňského kápa, který po Markusovi požaduje nemalý obnos.

Investiční bankéř Markus založil svoji úspěšnou kariéru na bezohlednosti. Machinace nakonec finančního žraloka dostanou za mříže. Osud na sebe vezme podobu vězeňského kápa, který po Markusovi požaduje nemalý obnos. Nezbývá než se uchýlit do izolovaného křídla pro nejopovrhovanější zločince, kterému smysl, rytmus a hierarchii dává pěvecký sbor. Namísto pokory nalézá Markus příležitost, která ho vždy hnala kupředu – stoupat vzhůru přes mrtvoly, i když jde jen o pozici sbormistra a pěvecký repertoár. Frederikke Aspöck vede svou bravurně zrežírovanou severskou komedii v rytmu temného cynismu a skepse.

V kinech a online

Původní název
De frivillige
Rok výroby
2019
Režie
Frederikke Aspöck
Země
Dánsko
Scénář
Lars Husum
Jazyk
dánsky s českými titulky
Kamera
Louise McLaughlin
Nosiče
DCP, MP4
Střih
Martin Schade
Přístupnost
bez omezení
Hudba
Rasmus Bille Bähncke
Stopáž
89 min.
Hrají
Jacob Lohmann, Anders Matthesen, Christopher Læssø, Morten Hebsgaard, Søren Malling
Žánr
komedie, drama
Premiéra
14/11/2019
Monopol
25/7/2026

Režie

Frederikke Aspöck (*1974) vystudovala film a divadlo na prestižních školách v Londýně a New Yorku. Jako režisérka proslula mixem dramatu, fyzické komedie a vizuálního vypravěčství, prostřednictvím kterých zachycuje marné úsilí svých nedokonalých hrdinů žít co nejlépe, které vždy doprovází nezdary, nedorozumění a drobné katastrofy. Na festivalu v Rotterdamu uvedená novinka Falešně následuje ceněné snímky Happy Now (2004), Rosita (2011) a Labrador (2015) a má z jejích filmů nejvíc prvků klasické komedie. Pod nimi však dříme velmi temné a skeptické jádro.

„„Kompaktní scénář dramatika Larse Husuma dělá z vězeňské populace mikrokosmos společnosti jako celku.“ “
Variety

Ke stažení