Menu

120 BPM

30. 11. 2017

Film, který vám zvýší tep! Nováček Nathan se seznamuje s radikálem hnutí Seanem, jehož politický boj je zároveň bojem o život. Sean je HIV pozitivní a jeho čas se krátí...

Raná devadesátá léta minulého století. AIDS si už deset let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z pařížské pobočky hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi farmaceutických firem. Nováček Nathan se seznamuje s radikálem hnutí Seanem, jehož politický boj je zároveň bojem o život. Sean je HIV pozitivní a jeho čas se krátí… Film, jehož titul odkazuje jak k monitoringu srdeční aktivity, tak i k dobovému houseovému tepu tanečních klubů, nabízí nekonvenční pohled na členy komunity, kteří se rozhodli „žít politiku v první osobě“.

V kinech a online

Rok výroby
2017 
Režie
Robin Campillo
Země
Francie
Scénář
Robin Campillo
Jazyk
francouzsky s českými titulky
Kamera
Jeanne Lapoirie
Nosiče
DCP, MP4
Střih
Robin Campillo
Hudba
Jean-Pierre Laforce,Julien Sicart
Stopáž
140 min
Hrají
Adèle Haenel, Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, François Rabette, Pascal Tantot
Premiéra
30/11/2017
Monopol
22/05/2029

Režie

V Maroku narozený francouzský režisér Robin Campillo se vepsal do povědomí diváků a kritiky nejprve jako (spolu)scenárista a střihač filmů francouzského režiséra Laurenta Canteta (např. drama Mezi zdmi – Zlatá palma 2008). Na poli celovečerního filmu režijně debutoval snímkem Les Revenants (2004), který se stal předlohou stejnojmenné úspěšné televizní série. Campillův druhý film, drama Eastern Boys, získalo v roce 2014 cenu v sekci Horizonty na festivalu v Benátkách. Jeho nejnovější snímek 120 BPM (oceněný letos v Cannes Velkou cenou poroty) pak potvrdil fakt, že Campillo je tvůrce, kterému k plnému filmařskému rozletu pomáhá navýsost osobní zkušenost s tématem a dobou, o nichž vypráví.

 

 

Ocenění

Velká cena poroty, cena FIPRESCI, Cannes 2017

„„Film, který strhujícím způsobem kombinuje elegii, tragédii, naléhavost a vzpurnou euforii.““
The Guardian

Ke stažení